Sinan Ateş Davasında Savcı Mütalaasını Açıkladı: Ağırlaştırılmış Müebbet Talepleri Sinan Ateş Davasında Savcı Mütalaasını Açıkladı: Ağırlaştırılmış Müebbet Talepleri

Pezeşkiyan, seçim sürecinin doğru bir şekilde tamamlanmasından dolayı İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e teşekkür etti. "Seçimler özgür ve adil bir şekilde yapıldı ve oylar doğru okundu. Bunun için öncelikle Rehber'e (Hamaney) teşekkür etmeliyiz. O olmasaydı bu sandıklardan benim adımın bu kadar kolay çıkmasını hayal bile edemezdim." ifadelerini kullandı.

Muhafazakar Meclis'e İşbirliği Mesajı

Pezeşkiyan, muhafazakarların çoğunlukta olduğu Meclis'e işbirliği mesajı verdi. Halkın taleplerine geri dönme taahhüdünde bulundu ve siyasi gerilimi azaltma çabası içinde olacağını belirtti.

Pezeşkiyan, yeni dönemin başlangıcında insanların sahnede olacağını ve hükümetin halkın taleplerine geri dönme taahhüdünde bulunduğunu söyledi. "Allah'ın emrine bağlıyım. Benim de Cumhurbaşkanı olarak vaatlerimi yerine getirdiğim bir dönem olacak. Halkın sözünü, sessizlerin ve reddedilenlerin sesini dinlemeye devam edeceğime söz veriyorum. Meclis ve yargı başta olmak üzere tüm yönetim organlarını anlayarak ve işbirliği yaparak siyasi gerilimi ortadan kaldırmaya çalışacağım ve saygıdeğer Meclis'in de ülkedeki krizlerin çözümü için halkın çoğunluğunun oyuyla işbirliği yapacağını umuyorum." dedi.

Birlik ve Hizmet Sözü

Rakibi Said Celili'nin saygıdeğer bir isim olduğunu belirten Pezeşkiyan, tüm İran halkına hizmet etmeye geldiğini vurguladı.

Pezeşkiyan, rakibi Said Celili'nin de saygıdeğer bir isim olduğunu ve artık seçimin sona erdiğini vurguladı. "Burada İmam'ın türbesindeyim. İmam ve şehitlerin yolunu devam ettireceğime söz veriyorum. Biz tüm İran halkına hizmet etmeye geldik." ifadelerini kullandı.

Editör: Masume Masume