Bu yıl 32'ncisi gerçekleştirilen ve dünyanın farklı ülkelerinden genç futbol takımlarının katıldığı Donosti Kupası'na, Filistin'den de bir takım davet edildi. Kudüs'te bulunan Burj al Luq Luq Kulübü, 17 futbolcusu ve 5 teknik heyetiyle turnuvaya katıldı. Kulüp, turnuvaya katılma amaçlarının, "Kazanmak değil, İsrail'in Filistin halkına yaşattığı terörü unutturmamak olduğunu" ifade etti.

İsrailliler, Ramallah Yakınlarında "Kaçak Yerleşim Birimi" Kuruyor İsrailliler, Ramallah Yakınlarında "Kaçak Yerleşim Birimi" Kuruyor

Burj al Luq Luq futbol takımı, ABD'nin Wisconsin Internacional takımını 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından, Sportif Direktör Muntaser Edkaidek İspanyol basınına şu açıklamayı yaptı: "Dünya başka tarafa bakmasın diye buradayız. Filistin'i yok ediyorlar, bizi öldürüyorlar. Bunun hakkında konuşmayı bırakmayın. Gazze'de çok zor koşullar yaşıyoruz, bu çocuklardan 5'i günlerce cezaevinde kaldı. Uzun bir yolculuk yaptık çünkü bu turnuvaya katılmayı çok istiyorduk ama her şeyden önce turnuvaya katılan tüm ülkelerin, Filistin'deki durum hakkında konuşmasını istiyorduk."

Editör: Masume Masume