Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, öğleden sonra Hanita'da konuşlanmış İsrail askerlerini roket ve top mermileriyle doğrudan hedef alarak saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Ayrıca, işgalin karargâh olarak kullandığı Hanita yerleşimindeki bir binaya İHA'larla saldırı düzenlenerek içerdeki işgalcilerin öldürüldüğü ve yaralandığı ifade edildi.

İran: BMGK, İsrail'i Gazze'deki Savaş Suçlarını Durdurmaya Zorlamalı İran: BMGK, İsrail'i Gazze'deki Savaş Suçlarını Durdurmaya Zorlamalı

Hizbullah, Tel Naama'daki yeni hava savunma sahasındaki Demir Kubbe rampalarına da dronlarla saldırı düzenlendiğini ve hedeflerin isabetli bir şekilde vurulduğunu aktardı.

Ayrıca, Adathar ve Branit bölgelerindeki işgal askerlerini roketlerle doğrudan hedef aldıklarını ve Shtula yerleşim yerinde kullanılan iki binayı ve Al-Raheb sahasındaki casus ekipmanlarını hedef aldıklarını ve isabet elde ettiklerini bildirdi.

Son olarak, işgal altındaki Lübnan'ın Kafr Shuba tepelerindeki Ruveysat El-Alem bölgesini füzelerle doğrudan vurduklarını belirtti.

Editör: Ömer Faruk