Haber Merkezi- Motor Bölümü öğrencileri, Çiftlikköy sahilinin Mobil ile Engelsiz Kafe arasındaki kesiminde yaptıkları mıntıka temizliği ile vatandaşların bıraktığı çok sayıda çöp ve benzeri maddelerden sahili arındırırken, proje etkinliklerini de hayata geçirmiş oldu.

Okul öğretmenlerinin de katıldığı kumsal temizliği ile geri dönüşüme de katkı sağlayan lise öğrencileri, sıfır atıkla mücadeleye eğitim gördükleri ilçede böyle bir faaliyet yaparak destek verdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Çiftlikköy’de sular kesilecek Çiftlikköy’de sular kesilecek

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü uhdesinde yapılan ve çevre temizliğine yönelik bu gibi aktiviteleri her zaman desteklediğini dile getirerek, "Temiz çevre anlayışı, evde başlayıp okulda ve hayatımızın her anında var olması gereken bir anlayış.

Böyle bir etkinliğe katılan öğrenci kardeşlerimi de tebrik ediyorum. Umarım okulumuz ve tüm okullarımız bu gibi çevreyi ve doğayı ön planda tutan projeleriyle 'geleceğimizi kirletme' demeye devam ederler," diye konuştu.

Editör: Fatma Zehra