Çiftlikköy Belediyesi'nde 31 Mart'tan bu yana hummalı bir değişim süreci yaşanıyor. Belediye Başkanı Adil Yele, ekiplerinin hızlı ve koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti ve “Çiftlikköy’de değişim hızlı başladı” dedi.
Belediyenin Yeni Vizyonu ve Çalışmaları

Çiftlikköy Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana büyük bir değişim sürecine girdi. Belediye Başkanı Adil Yele’nin liderliğinde, belediyenin kurumsal yapısında yenilikler yapılırken, saha ekipleri de ilçenin dört bir yanında yoğun bir iş programı yürütüyor. Bu kapsamda parke yol ve kaldırım tamiratları, kanalizasyon ve isale hattı bakımları, peyzaj düzenlemeleri ve korkuluk boyama gibi birçok faaliyet gerçekleştiriliyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün Yürüttüğü Çalışmalar

Yalova'da Tilkiler Mahalle Sakinlerine Zor Günler Yaşatıyor! Yalova'da Tilkiler Mahalle Sakinlerine Zor Günler Yaşatıyor!

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bilgekağan Caddesi ve Çiğdem Sokak’ta isale hattı ve lokal kanalizasyon hattı çalışmaları gerçekleştiriyor. Diğer mahallelerde ise ara sokaklarda parke yol, kaldırım bakım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Bahadır Sokak, Doğa Sokak, Yazlık Sokak, Funda Sokak ve Okul 2 Sokak’ta zamanla aşınan ve kırılan taşlar değiştirilirken, kaldırım ve bordür yenilemeleri de sürüyor. Sahil şeridinde de düzenleme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Mokamp bölgesinde yapılan mescit, umumi tuvalet ve çocuk parkı çalışmasının ardından muayene bacaları deniz temalı görsellerle boyandı.

Sahil Şeridi Düzenlemeleri

Sahilde bulunan palmiye ağaçlarına çevre düzenlemesi yapılırken, vatandaşların kullanması için duş kabinleri monte edildi. Yaşar Okuyan Parkı çevresinde de boyama ve düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

Başkan Yele’nin Vizyonu ve Teşekkürleri

Başkan Yele, seçim döneminde Çiftlikköy halkına verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade etti. “Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Sokak hayvanları için özel projeler gerçekleştirdik, mama otomatları ve pati evleri kurduk. Mokamp bölgesinde halkımızın faydalanacağı düzenlemeler yaptık. Sahil şeridinde ve diğer bölgelerde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Belediye personeline teşekkür eden Başkan Yele, “Çiftlikköy’de hizmet anlamında, halka yaklaşım anlamında büyük bir değişimi birlikte başlatacağımızı söylemiştik. Şimdi net bir şekilde söyleyebiliriz ki Çiftlikköy’de değişim hızlı başladı. Halkın dertlerini dinleyen, bu dertlere anında reaksiyon gösteren, aktif bir belediyecilik sergiliyoruz. Vatandaşı odak noktasına alan bir yerel yönetim olma yolunda önemli mesafe katettik. Seçim sonrası yoğun ziyaret programlarına rağmen ben ve çalışma arkadaşlarım, gece geç saatlere kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Emek veren tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Görsel Haber