Haber Merkezi- Şehit Kütüphaneleri İl Koordinatörü Erdoğan Yıldız, yaptığı konuşmada, şehitlerin isimlerini okullarda yaşatmak amacıyla ülke çapında kütüphaneler ve okuma salonları kurmak için çalıştıklarını belirtti.

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca'ya Ziyaretler Devam Ediyor Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca'ya Ziyaretler Devam Ediyor

Yıldız, "Şehit Kütüphaneleri olarak ülke çapında şehitlerimizin adını taşıyan 271 kütüphane kurduk.

Yalova'da ise 2017 yılından itibaren 700. Yıl Osmangazi İlkokulu'nda Şehit Yavuz Fakılı Kütüphanesi, Abdulhamid Han Ortaokulu'nda Şehit Murat Doğan Kütüphanesi, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Şehit Mustafa İnan Kütüphanesi ve Zübeyde Hanım Ortaokulu'nda Şehit Muhammed İslam Altuğ Kütüphanesi'ni hizmete sunduk” ifadelerini kullandı.

Yıldız, şehitlerin isimlerini ilim ve bilimle özdeşleşmiş okullarda yaşatarak, kütüphaneye gelen çocukların aydınlanmalarını ve ülkenin geleceği için şehadete koşan gençlerin fedakarlıklarını görmelerini arzuladıklarını dile getirdi.

Açılış töreninde, şehitlerin hayatları hakkında bilgiler verildi, şiirler okundu, anılar paylaşıldı ve duygusal anlar yaşandı. Törenin sonunda kütüphane protokol üyeleri tarafından gezildi.