Pide fiyatları İstanbul, Ankara İzmir ve Bursa'da farklılık gösteriyor! İşte il il pide fiyatları

Pide fiyatları İstanbul, Ankara İzmir ve Bursa'da farklılık gösteriyor! İşte il il pide fiyatları

Kaynak: By Engin Organizasyon

Pide fiyatları belli oldu. Ramazan ayının girmesiyle iftarların en lezzetli öğesi pidenin de fiyatı merak ediliyor. İstanbul'da Ramazan pidesi kaç liradan satılıyor. Türkiye'nin farklı illerinde pide fiyatları değişkenlik gösteriyor. Uzmanlar iftarda pide yerine tam tahıllı ekmek yenmesini önerse de pidenin lezzeti çoğu insanı hala daha cezbetmeye devam ediyor. İşte il il pide fiyatları...

Pide fiyatları bu yıl kaç lira oldu sorusu cevabını buldu.

Ramazan ayının gelmesiyle oruç tutan müslümanlar ilk gün fırınların önünde kuyruk oluşturdu. Sıcak Ramazan pidesinden alıp evine götüren insanlar ilk oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. Ramazan'da en çok merak edilen konu ise pide fiyatlarıydı.

Meclis'te bile fiyatı tartışma konusu olan Ramazan pidesi İstanbul genelinde bazı mahalle ve fırınlarda değişiklik göstermekle birlikte 7,5 liraya satılıyor. Yumurtalı pide ise 10 liradan müşterilere sunuluyor. Türkiye'nin farklı illerinde ise pide fiyatları 6 lira ile 7,5 lira arasında değişiyor. İstanbul Fırıncılar Odası bu yılki ramazan pidesi fiyatlarını 330 gram sade Ramazan pidesinin 6 liradan, yumurtalı susamlı pidenin ise 7,5 liradan satılacağını açıklamıştı. Geçen sene 365 gram sade pidenin fiyatı 4 liraydı.

BURSA'DA PİDE FİYATLARI 6 LİRA

Bursa Fırıncılar Odası, 320 gram pidenin 6 liradan satılacağını açıkladı. Kalabalık aileler için ise 480 gram pide 9 liradan tezgahlarda yerini alacak. Pidelerde yumurta için 2 lira fark alınacak.

İZMİR'DE 350 GR RAMAZAN PİDESİ 6 LİRA
İzmir'de, Ramazan ayında, 350 gramlık Ramazan pidesi 6 liradan satılacak. Susamlı ve yumurtalı 350 gramlık Ramazan pidesi, İzmir'de 6 liradan satışa sunulacak. Yeni fiyat, Ramazan ayının ilk günü olan 2 Nisan'dan itibaren geçerli olacak. Geçen yıl 250 gram olarak satılan Ramazan pidesi 3 TL olarak belirlenmişti.

ANKARA'DA 400 GRAM RAMAZAN PİDESİ 5 LİRA

Ankara'da satılan 400 gram Ramazan pidesi 5 liradan satılırken 800 gram büyük pide ise 10 liradan satılıyor. Yumurtalı pidenin de satış fiyatı 10 lira.

KIRŞEHİR'DE FİYATLAR GÜNCELLENDİ
Kırşehir'de son zamanlardan fırın işletmelerinde kullanılan yumurta, un gibi malzemelerin artan maliyetleri dolayısıyla Ramazan pidesi fiyatlarında güncelleme yapıldı. Bu yıl fırınlarda 200 gram boz pide 2,50 Lira, 400 gram boz pide 5 Lira, 400 gram ramazan pidesi (yumurtalı, susamlı) 7 Lira, 200 gram pide hamuru 2,50 Liradan satılacak. Pişirme ücreti ise 1 lira olarak belirlendi. Somun ekmeğin fiyatı ise 2,25 TL olarak devam edecek.

MİLAS'TA 5 LİRA

İftar sofralarının vazgeçilmezi olan Ramazan pidesi Milas’ta bu yıl 5 TL'den satılacak. Yetki alanında Muğla’nın 8 ilçesi bulunan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ise 350 gram ramazan pidesinin satış fiyatını 7 lira olarak belirledi.

AFYON'DA PİDE FİYATLARINI FIRINCILAR BELİRLEYECEK

Afyonkarahisar’da Ramazan ayında pide fiyatları serbest bırakıldı. Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, bu sene Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında yer alan pide fiyatlarını oda yönetimi olarak serbest bırakıldığını kaydetti.

AYDIN'DA RAMAZAN PİDESİ 5 LİRA
Ramazan pidesi Aydın'da bu yıl 5 TL'den satılıyor. Pidenin gramajı ise 280 gr olarak belirlendi. Geçen yıl Aydın genelinde 250 gramlık Ramazan pidesi 3 TL'den satışa sunulmuştu.

ZONGULDAK'TA FİYAT 4 LİRADAN BAŞLIYOR
Zonguldak'ta 220 gram ramazan pidesi 4 TL'den, 440 gram ramazan pidesi 8 TL’den satılacak.

SİNOP'TA 5 LİRA

Sinop'ta fırın tezgahlarında bu yıl Ramazan ayında 300 gram sade pide 5 TL, 300 gram yumurtalı pide ise 7,5 TL’den satılacak. Aynı zamanda ekmek fiyatı da 50 kuruş zamlanarak 3 TL şeklinde belirlendi. 250 gram çavdar ekmeği 6 TL olurken, simit ve poğaça da 3,5 TL olarak belirlendi.

KÜTAHYA'DA 10 LİRAYI BULACAK
Kütahya'da ramazan pidesinin fiyatları belli oldu. Kütahya Fırıncılar ve Büfeciler Odası Başkanı Murat Duran, kentte 400 gram sade pidenin 7 TL'den, 400 gram susamlı pidenin 8 TL'den, 400 gram yumurtalı-susamlı pidenin ise 10 TL'den satılacağını açıkladı.

UŞAK'TA PİDE FİYATLARI KAÇ LİRA OLDU

Uşak’ta bu Ramazan ayında 330 gram Ramazan pidesi fırınlarda 6 liradan, Uşak Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 270 gram 3,5 liradan satılacak.

SAMSUN'DA 4 LİRA

Samsun’da 350 gram sade pide fiyatı 4 TL’den 6 TL'ye, yumurtalı pide fiyatı ise 5 TL’den 7,5 TL’ye çıkarıldı.

BİLECİK'TE 5 LİRA
Bilecik'te pide fiyatları şu şekilde: 300 gram pide 5 lira, 300 gram yumurtalı pide 6.5 lira, 450 gram pide 7.5 yine 450 gram yumurtalı pide ise 9 lira olarak belirlendi.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ