Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 18:26 Bu haber 188 kez okundu
 
Ziya Selçuk: Okullar açılacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılıp açılmayacağı konusunda 'Öğrenci velilerinin sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz' şeklinde tepki verdi
EĞİTİM Haberi
Ziya Selçuk: Okullar açılacak

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine "okulların açılıp açılmayacağını" sorduğunu aktardı.

 

 

Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğuna işaret eden Selçuk, şunları kaydetti:

 

 

"Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?" olmalı.

 

 

O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar."

Kaynak: Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı