Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 12:02
 
Yurt başvuru sonuçları açıklandı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
EĞİTİM Haberi
Yurt başvuru sonuçları açıklandı

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Binlerce üniversite öğrencisi tarafından yakından ilgilendiren sonuçların açıklandığı bilgisi Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklandı. KYK yurt başvuru sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile sorgulama yapabilecek.

YURT BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 

Vezneciler'deki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kız Öğrenci Yurdu'nda  açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir süre önce yeni eğitim dönemi için yurt  başvurularını aldıklarını belirterek, "Yurtlardaki hazırlıkları tamamladık. An  itibarıyla da yurt başvuru sonuçlarını açıklıyoruz. Yurtlarımızda kalma hakkı  kazanan tüm arkadaşlarımıza 'hoş geldiniz' diyorum." ifadelerini kullandı. Yurtlarda kalma hakkı elde edemeyen öğrencilerin sabırlı olması  gerektiğini vurgulayan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Kayıt yaptırmayanlar olduğu müddetçe kendilerine sıra gelecektir.  Amacımız yurtlarımızın kapasitesini her geçen gün arttırmak. İnşallah hiçbir  gencimiz dışarıda kalmayana kadar buna devam edeceğiz. Yurtlarla ilgili başvuru  sonuçları çok hassas bir şekilde 12 devlet kurumunun ortak çalışmasıyla objektif  kriterlere göre değerlendirildi. Sonuçlar internet adresimizde an itibarıyla  mevcuttur. Gençlerimize ve ailelerine 'hoş geldiniz' diyorum, başarı temenni  ediyorum. Zamanlarını iyi değerlendirsinler. Onlara çok güveniyoruz ve onları çok  seviyoruz.

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör: Görsel Haber
Etiketler: Yurt, başvuru, sonuçları, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı