İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
acknowledgment nedir?
acknowledgment nedir?
accuracy nedir?
accuracy nedir?
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 15:13 Bu haber 117 kez okundu
 
Yerli otomobilde bir viraj daha geçildi
Yerli otomobilde yavaş yavaş sona doğru gelinirken önemli bir gelişme daha yaşandı. Otomobil için inşa edilecek fabrika önemli bir gelişme yaşandı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Yerli otomobilde bir viraj daha geçildi

TOGG'dan yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, "Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliği'nin 14. maddesi gereğince bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu' kararı verilmiştir." ifadesine yer verildi.

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesi ile kurulacak olan fabrika ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs, toplam 22 milyar lira yatırım ile hayata geçirilecek.

FABRİKA 20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Doğrudan 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika, tamamlanıp üretime geçtiğinde Avrupa'nın ilk geleneksel olmayan (bünyesinde içten yanmalı araçlar üretmeyen) elektrikli araç üreticisi olacak.

Doğuştan yüzde 100 elektrikli C segmentinde bir SUV'la başlayacak olan fabrikadaki üretim, takip eden yıllarda tamamı doğuştan yüzde 100 elektrikli C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV modelleri ile devam edecek.

Kaynak: (GH) - Görsel Haber Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı