İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
acknowledgment nedir?
acknowledgment nedir?
accuracy nedir?
accuracy nedir?
Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 14:29 Bu haber 181 kez okundu
 
Yeni Çipli Kimlik Kartı artık işe yarayacak! İlk aşamada para çekebileceksiniz
PTT AŞ tarafından Türkiye'de ilk defa başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, bu işlemlerini PTT ATM'lerinde çipli TC kimlik kartlarıyla gerçekleştirebilecek.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Yeni Çipli Kimlik Kartı artık işe yarayacak! İlk aşamada para çekebileceksiniz

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini almaya hak kazanan vatandaşların, PTT iş yerlerine gitmesine gerek olmayacak. Vatandaşlar, PTT ATM'lerinden ödemelerini kolaylıkla alabilecek.

 

TÜRKİYE'DE İLK KEZ GERÇEKLEŞECEK

Türkiye'de ilk kez gerçekleşecek uygulamayla, PTT'de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM'lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

 

İŞKUR Yaz iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR sosyal çalışma programı! Üniversiteliler için yaz işi şartları neler?İŞKUR Yaz iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR sosyal çalışma programı! Üniversiteliler için yaz işi şartları neler?


ŞİFRESİNİ HATIRLAMAYANLAR İŞLEMLERİNİ PTT İŞ YERLERİNDEN DE GERÇEKLEŞTİREBİLECEK

Şifresini hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini PTT iş yerlerinden de gerçekleştirebilecek. Ödeme tarihleri ise vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek SMS ile bildirilecek.

 

Öte yandan PTT AŞ, yeni tip koronavirüs sürecinde vatandaşlara güvenli şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar ve çalışanların sağlığı için iş yerlerinin önünde sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılırken, ülke genelindeki 4 bine yakın PTT ATM'si düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

 

AA

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı