Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 13:25 Bu haber 167 kez okundu
 
Ülke şokta! İlk koronavirüs ölümü gerçekleşti
Koronavirüs salgınıyla mücadelede inanılmaz bir başarı gösteren Vietnam'dan gelen son dakika haberi şoke etti. Ülkede aylardan son gelen ilk Covid-19 ölümü haberi son dakika gelişmesi olarak dünyaya duyuruldu.
DÜNYA Haberi
Ülke şokta! İlk koronavirüs ölümü gerçekleşti

Vietnam’ın yerel medyasında ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölümün gerçekleştiği bildirildi.

 

 

Vietnam, Çin'e sınırı olmasına rağmen koronavirüs salgınıyla ilk günlerden itibaren çok iyi mücadele ederek tüm dünyayı şaşırtmıştı. 

 

 

96 milyonluk nüfusa sahip olan Vietnam'da 100 gün boyunca hiç yeni vaka görülmemiş, son günlerde ülkenin turistik şehri Danang'da görülmeye başlayan vakalar sonrası bir dizi yeni önlem alınmıştı. 

 

 

Vaka artışlarını engellemek için yetkililer başkent Hanoi başta olmak üzere barları ve gece kulüplerini kapatmış, kalabalık toplantıları yasaklamış ve yaygın koronavirüs testi uygulaması başlatmıştı. 

 

 

Vietnam Haber Ajansı'nın son dakika olarak bildirdiği habere göre 428. hasta olarak bildirilen 70 yaşındaki bir adam bugün hayatını kaybederek Vietman'da koronavirüsten hayatını kaybeden ilk kişi olarak kayıtlara geçti. 

 

 

Hastanın hayatını Danang şehrinde kaybettiği bildirildi. 

Danang'da ortaya çıkan yeni vakalarla birlikte ülkedeki Covid-19 tanısı koyulmuş kişi sayısı da 509'a yükselmiş oldu. 

 

 

Uzmanlar, yeni vakaların salgının ilk günlerinden beri büyük bir mücadele örneği veren ülkenin tedbirlerin gevşetilmesi ve ülke içi seyahatlerin başlamasıyla birlikte arttığını belirtiyor. 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı