Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 13:20 Bu haber 302 kez okundu
 
Türk kasiyer şeffaf maske buluşuyla ABD'de gündem oldu
ABD’de bir markette kasiyerlik yapan Türk asıllı Aslı Mühürhancı Knowles, işitme engelli müşterileriyle daha verimli ve güler yüzlü bir iletişim kurabilmek ve maske ardından gülümsemesini göstermek için ürettiği çözümle ödüle layık görüldü.
DÜNYA Haberi
Türk kasiyer şeffaf maske buluşuyla ABD'de gündem oldu

ABD’nin Florida eyaletinde bir markette kasiyer olarak çalışan Eskişehirli Aslı Mühürhancı Knowles, sosyal medya hesabından yaptığı "İş yerinde gülümsemek için şeffaf maske takalım" paylaşımıyla dikkat çekmesinin ardından çalıştığı şirket tarafından altın madalya ile ödüllendirildi.

 

Knowles şu ifadeleri kullandı :


“Koronavirüs (Covid-19) başladıktan sonra hepimiz maske takmaya başladık ve bu yüzden müşteriler gülümsememizi göremiyordu. Ben de acaba bu konuyla alakalı ne yapabilirim diye düşünürken ilk başlarda komik maskeler takmaya başladım.

 

 

Benim bir sürü işitme engelli müşterim var. Maskemi çıkararak onları riske atmak istemiyorum. Onlarla rahat iletişim kurabilmek için ve benim dudaklarımı okuyabilmeleri için bu maskeyi istiyorum. Aynı zamanda gülümseme bizim üniformamızın bir parçası müşterilerime gülümsemek de istiyorum” ifadelerini kullandığını belirtti.

 

 

Maskeyi taktığım ilk gün iki tane işitme engelli müşterim kasama geldiklerinde ağlamaya başladılar. Ne kadar büyük bir şey yaptığını anlatamayız dediler. Gerçekten çok mutlulardı. Ben de çok mutlu oldum. Diğer müşteriler de ‘Gülümsemeni tekrar görmek harika, harikasın’ diye iltifatlarda bulundular.

 

 

Maskesiz marketin içine girmek yasak ve marketin içinde sıklıkla ‘Sosyal mesafemizi koruyalım ve kurallara uyalım’ anonsları yapılıyor. Rafların arasında tek yön kuralı var. İlk saat sadece 65 yaş üstü kişilerin alışveriş yapabilmesi için marketi normal saatinden bir saat önce açıyoruz. İlk saat yalnızca onlar kabul ediliyor. Ayrıca bir gün sabah da sağlık personelleri için açık. Birçok şehir ve birçok eyalette maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.” 

 

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı