Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 19:35 Bu haber 1097 kez okundu
 
Şahin: Vakalar artarsa okullar açılmayacak
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fahtma Şahin, kentte koronavirüs vakalarının artmaya devam etmesi durumunda okulların açılmayacağını ifade etti.
GÜNDEM Haberi
Şahin: Vakalar artarsa okullar açılmayacak

Ortalama vaka sayısının arttığı kentler arasında yer alan Gaziantep'te, vakaların artması durumunda 2020-2021 sezonunda okullar açılmayabilir.

 

 

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLADI

Şahinbey ilçesindeki muhtarlarla yapılan toplantıda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'te vaka sayılarının artması durumunda okulların açılmayacağını söyledi.Şahin, programda "Gaziantep Valiliği muhtarlarımızı topladı. Koronavirüs nedeniyle uzun bir süredir bir araya gelememiştik. Muhtarlarımız ile istişare ettik, soruları cevapladık" ifadelerini kullandı.Gaziantep'te vaka sayıları artmaya devam ederse okullar açılmayabilir

 

 

ORTALAMA VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER ARASIND

ASağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller arasında Gaziantep de yer alıyordu.Bakan Koca paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:"Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, "Bugün vefat eden sayısı" kanıksanacak tablo değil"

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı