Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 16:01 Bu haber 487 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde tedbirleri artırdı
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlık bünyesindeki tüm birimlere bir yazı göndererek alınan kararları duyurdu.
SAĞLIK-YAŞAM Haberi
Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde tedbirleri artırdı

Haber Merkezi

Genel Müdürlük, kovid-19 salgını tedbirlerine ilişkin alınan önlemleri şöyle sıraladı:

"Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 17.08.2020 tarihli ve 2020/68 sayılı kararı gereğince, zorunlu hallerde ziyaretçi kabullerinde 'Hayat Eve Sığar (HES)' uygulamasına geçilecek. 

 

 

- Yemekhanenin kullanımıyla ilgili 18.03.2020 tarihli ve 1521 sayılı yazı ile duyurulan tedbirlere gerekli hassasiyetin gösterilecek. 

 

 

- Binaya girişlerde güvenlik görevlilerince yapılan ateş ölçümünün mutlaka yaptırılması ve yüksek ateş çıkması durumunda binaya kesinlikle girilmemesi ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak. 

 

 

- Salgın hastalık belirtisi gösteren personelin, ilgili amirleriyle görüşerek mesaiye gelmeksizin en kısa sürede sağlık kuruluşuna müracaat etmesi sağlanacak. 

 

 

- Ortak kullanım alanlarından olan bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacak ve zemin katta yer alan kantinde çay-kahve servisleri kaldırılacak. 

 

 

- Personel giriş-çıkışlarında ve bina içerisinde kesinlikle maskesiz dolaşılmayacak. Sosyal mesafenin korunmasına ve hijyen kurallarına riayet edilecek. 

 

 

- Bina içerisindeki tüm asansörlerin 6 kişiden fazla kullanılmaması sağlanacak." 

 

Kaynak: Editör: Görsel Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı