Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:16 Bu haber 233 kez okundu
 
Öğrencilerin YKS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı
Bugün sabıh saatlerinden YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra ÖSYM Başkanlığı internet sitesinden yaptığı duyuru ile 2020 YKS cevap kağıtları ile aday cevaplarını erişime açtığını duyurdu.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerin YKS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan duyuru;

 

DUYURU

 


(27 Temmuz 2020)

 

 

2020-YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

 
27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 15.00'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.
 
 
 
Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.
 
Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI
Kaynak: (GH) - Görsel Haber Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı