Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 11:04 Bu haber 473 kez okundu
 
Öğrencilerin burs ve kredi ödemeleri başladı
Dün yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan öğrencilerin burs ve kredi ödemelerinin bayramdan önce ödeneceğini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra ödemeler bugün başladı.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerin burs ve kredi ödemeleri başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin Ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin 28 Temmuz itibarıyla başladığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada erken yatacağının müjdesini vermişti.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası müjdesini verdiği yükseköğrenim öğrencilerinin Ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin bugün (28 Temmuz) itibarıyla başladığını açıkladı.Bakan Kasapoğlu, burs ve kredi ödemelerine ilişkin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı öncesi yatırılacağı müjdesini verdiği yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 28 Temmuz tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi.

 

 

ÖDEMELER TC KİMLİK NUMARALARININ SON HANESİNE GÖRE YATIRILACAK

Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını belirten Bakan Kasapoğlu, 28 Temmuz'da başlayan ödemelerin 30 Temmuz'da tamamlanacağını kaydetti. TC Kimlik numarasının sonu "0" ve "2" olanlar 28 Temmuz, "4" ve "6" olanlar 29 Temmuz, "8"olanlar ise 30 Temmuz'da ödemelerini alabilecekler.

 

Kaynak: Editör: Ahmet PEKCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı