Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:42 Bu haber 295 kez okundu
 
Öğrenciler bu yıl YÖK Atlas'a büyük ilgi duydu
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha iyive yerinde bir karar almasına yönelik 2016'da hizmete sunulan Yükseköğretim Program Atlası'nı (YÖK Atlas), bu seneki tercih dönemindeki kullanan kişi sayısı 2 milyonu geçti.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler bu yıl YÖK Atlas'a büyük ilgi duydu

YÖK tarafından üniversite ve bölüm tercihi yapacaklara yol göstermesi amacıyla 10 Mart 2016'da "https://yokatlas.yok.gov.tr" internet adresinden hizmete sunulan YÖK Atlas, özellikle üniversite tercih dönemlerinde hem adaylar ve aileleri hem de rehberlik hizmeti veren eğitimciler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldı.

 

 

Adayları adeta bir rehber öğretmen gibi yönlendiren YÖK Atlas'tan, hizmete sunulduğu 2016'dan bugüne kadar bütün sene boyunca toplam 33 milyon 617 bin kişi faydalandı.

 

 

2020 YKS tercih döneminde 2 milyonu aşkın kişi kullandı

İlk kez hizmete sunulduğu 2016'daki üniversite tercih döneminde 940 bin kişinin faydalandığı YÖK Atlas'ın kullanım sayısı her yıl büyük oranlarda artış göstererek bu seneki tercih döneminde 2 milyon 155 bine ulaştı. Böylelikle hizmete açıldığından itibaren 5 yılda sadece tercih dönemlerindeki toplam kullanıcı sayısı toplam 9 milyon 112 bin kişi oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı