Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 11:41 Bu haber 279 kez okundu
 
Obama'dan Trump'a sert sözler! Başkanlığı çıkarları için kullanıyor
ABD'de seçimler yaklaştıkça taraflar da söylemlerini sertleştirmeye başladı. ABD Eski Başkanı Barack Obama, Trump'a sert ifadelerle 'İşgal ettiği göreve son derece uygun değil' diyerek sert eleştirilerde bulundu.
DÜNYA Haberi
Obama'dan Trump'a sert sözler! Başkanlığı çıkarları için kullanıyor

Haber Merkezi

 

ABD Eski Başkanı Barack Obama Çarşamba günü halefi Donald Trump'a işgal ettiği göreve son derece uygun olmadığı gerekçesiyle saldırdı ve Amerikan demokrasisinin hayatta kalmasını sağlamak için eski 2 numaralı Joe Biden'a oy vermenin gerekli olduğunu savundu.

 

Reuters'in aktardığına göre, Obama sözlerini şöyle sürdürdü "Trump iş yapmaya hiç ilgi göstermedi; ortak bir zemin bulma peşinde olmadı; ofisinin müthiş gücünü kendisi ve arkadaşları dışında kimseye yardım etmek için kullanmadı; Başkanlığa gereken ilgiyi göstermiyor” 

 

Obama, koronavirüsten ölen 170.000 Amerikalı ve ardından gelen ekonomik durgunluk nedeniyle ABD'nin kaybettiklerinden Trump'u sorumlu tuttu. 

 

 

Obama, bir Cumhuriyetçi olan Trump'ın, cumhurbaşkanlığının taleplerini karşılayamayacağı iddiasını, Pazartesi günü eşi Michelle Obama'nın Trump'ın "ona ihtiyacımız olan kişi olamayacağı" şeklindeki sözlerini yineledi.

 

 

Obama, "Donald Trump büyüyemediği için bu işe giremedi" dedi. "Ve bu başarısızlığın sonuçları çok ağır olacak." 

 


Çarşamba günü Obama, Biden ve başkan yardımcısı adayı Kamala Harris'i "aslında her Amerikalıyı önemsediklerini ve bu demokrasiyi derinden önemsediklerini" söyleyerek tam bir destek verdi.

 

 

77 yaşındaki Biden, 3 Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 74 yaşındaki Trump'ı devirmek için Salı gecesi resmen aday gösterildi. 59 yaşındaki Obama, eski başkan yardımcısına övgüde bulunarak, Biden'ın kendisine “kardeş” olduğunu söyledi.

 

Kaynak: Editör: Osman ALPER
Yorumlar
Haber Yazılımı