Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 17:03 Bu haber 389 kez okundu
 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yeni mesaj!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasına kısa bir zaman kala 'Okulları birlikte açacağız' açıklamasında bulunarak, öğrenci ve velileri maske konusunda uyardı.
EĞİTİM Haberi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yeni mesaj!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okulları sağlıkla açmak için gece gündüz çalıştıklarına işaret ederek, "Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. 'Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?" uyarısında bulundu.

 

 

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 
 

"Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüste çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak. Kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. 'Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?"

Kaynak: (GH) - Görsel Haber Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı