Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 11:48 Bu haber 208 kez okundu
 
MHP'li Cemal Enginyurt partiden ihraç edildi
Fındık fiyatları üzerinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli' yi eleştiren ve dikkat çeken açıklamalarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
GÜNDEM Haberi
MHP'li Cemal Enginyurt partiden ihraç edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu, "parti üyeliğinden kesin ihraç" talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti üyeliğinden ihraç edilmesine karar verdi.

 MHP'den yapılan açıklamada, "21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu ili Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu'nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin "Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı" 4. Bendinin (c),(e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir" denildi.

 

 

Ne olmuştu?

Fındık fiyatları üzerinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli' yi eleştiren ve dikkat çeken açıklamalarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "AK Parti'liler niye bizi çağırmıyorsunuz? Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz anlatıyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" sözleriyle gündeme gelmiş ve bu sözleri sonrası gündem olmuştu.

 

 

Kaynak: Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı