Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 16:24 Bu haber 179 kez okundu
 
Meral Akşemer Ayasofya-i Kebir Camisi'ni ziyaret etti
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya-i Kebir Camisi'ne gelerek şükür namazı kıldı. Kadınlar bölümünde kıldığı namazın videosu daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.
GÜNDEM Haberi
Meral Akşemer Ayasofya-i Kebir Camisi'ni ziyaret etti

Ayasofya-i Kebir Camisi'ni, Akşener, eşi Tuncer Akşener, oğlu Fatih Akşener ve yeğeni Banu Gürer ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret anına ait video daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.

 

TAHİYYATÜ'L MECSİD NAMAZI KILDI

Yaklaşık otuz dakika içeride kalan ve cami çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Akşener, tahiyyatü'l mescid namazı kıldıklarını belirterek, "Allah kabul etsin inşallah. Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan Han'a, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'a, İstanbul'u, Ayasofya'yı özgürleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına dua ettik. Allah'ım kabul eder inşallah." dedi.Meral Akşener, Ayasofya Camii'nde namaz kıldı

 

"ALLAH NAMAZLARIMIZI KABUL ETSİN"

Basın mensuplarının bayramlarını da tebrik eden Akşener, caminin açılışına katılamamasına ilişkin soruya, "Karantina sebebiyle. 15 Temmuz programına katılacaktım. Hepimizden test istendi. O arada bir arkadaşımızda çıktı. 15 gün Ankara'da evden ayrılamadım. Bugüne nasipmiş. Biz sadece ailecek geldik. Yeğenim, oğlum, eşim burada. Kıldık namazlarımızı Allah kabul etsin." yanıtını verdi. Akşener ve ailesi, daha sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nden ayrıldı.

Kaynak: (GH) - Görsel Haber Editör: Ahmet PEKCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı