Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 14:03 Bu haber 617 kez okundu
 
Mardin valisi merkeze alındı! 14 üst düzey yönetici görevden alındı
Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın merkeze alınmasından sonra müfettişlerin denetimleri sonrası 14 üst düzey yönetici de görevden alındı.
GÜNDEM Haberi
Mardin valisi merkeze alındı! 14 üst düzey yönetici görevden alındı

Mardin Valisi'nin merkeze alınması ve sonrasında müfettişlerin 14 üst düzey yöneticiyi görevden almasıyla Mardin'de neler oluyor sorusu kafaları karıştırdı.

 

 

 


Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Mustafa Yaman döneminde görevlendirilen üst düzey yöneticilerden şimdiye kadar 14 kişi görevden alındı. Görevden alınanların isimleri milyonlarca TL ihale, yolsuzluk, rüşvet ve imar usulsüzlüklerine karıştı.

 

 

 

ORTADA MİLYONLARCA YOLSUZLUK İDDİASI VAR

Son bir hafta içinde görevden alınanlar arasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini yapan Derya Dağ Açıl ve Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürü Eşref Dağdelen ile Çevre Koruma Daire Başkanlığındaki görevinden sonra Ulaştırma Daire Başkanlığı görevinden de alınan Füsun Karaboğa oldu.

 

 

 

YENİDEN GÖREVLENDİRME YAPILDI

Görevden alınan MARSU Genel Müdürü Dağdelen yerine, İSKİ'de Şube Müdürü olarak görev yapan Abdüsselam Altunkaynak, Bilgi İşlem Daire Başkanı Açıl yerine Muhsin Bozkurt ve Ulaştırma Daire Başkanı Füsun Karaboğa yerine Fatih Öztürk getirildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı