Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 14:41 Bu haber 177 kez okundu
 
Korkunç açıklama: Ani ölümler artabilir
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19 salgını nedeniyle küresel çapta ölümlerin ani şekilde artabileceğinden endişe duyulduğunu açıkladı. DSÖ, dünya nüfusunun en az 70’inin aşılanması gerektiğini vurguladı.
DÜNYA Haberi
Korkunç açıklama: Ani ölümler artabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüs pandemisinin seyrine ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

 

Vaka sayısında yaşanan artışa paralel olarak ölümlerin de yoğunlaşacağına vurgu yapan DSÖ, küresel çapta yaşanan ikinci Covid-19 dalgası nedeniyle ölüm sayısının ani şekilde yükseleceğinden endişe duyduğunu açıkladı.

 

Euronews’te yer alan habere göre, aşı konusunda da olumsuz bir tablo ortaya koyan örgüt, tüm küresel çabalara ve bir düzine kadar aşı çalışmasına rağmen toplu şekilde aşılamalara geçilmesinin çok uzun zaman alabileceğini belirtti.

 

İlk olarak hangi kesimlerin aşılanacağının da büyük bir sorun olduğunu ifade eden yetkililer, sene sonunda aşının bulunması durumunda bile sağlıklı bir gence sıranın gelmesinin bir yıldan uzun bir süre alabileceğine vurgu yaptı.

 

YAYILMASINA İZİN VERMEK ETİK AÇIDAN YANLIŞ
"Sürü bağışıklığı" kazanma umuduyla enfeksiyonun yayılmasına izin vermenin ise etik açıdan yanlış olduğunu belirten yetkililer, bu durumun gereksiz ölümlere neden olacağını söyledi.

 

Sürü bağışıklığının ortaya çıkabilmesinin aşıdan geçtiğini belirten yetkililer, bunun için dünya nüfusunun en az yüzde 70'inin aşılanması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı