Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 16:55 Bu haber 559 kez okundu
 
İzmir ve Muğla'da üç alanda orman yangını çıktı
İzmir'in Menderes ve Bornova ilçelerinde, Muğla'nın da Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınlarına ekiplerin müdahalesi sürüyor.
GÜNDEM Haberi
İzmir ve Muğla'da üç alanda orman yangını çıktı

İzmir ve Muğlada toplam üç alanda çıkan yangınlara, 2 helikopter, 1 uçak, 6 arazöz, 3 dozer müdahale için bölgeye sevk edilirken, takviye ekip de istendi.

 

 

BORNOVA'DA DA YANGIN ÇIKTI

Öte yandan Bornova ilçesi Homeros Vadisi yakınlarında da henüz belirlenemeyen bir nedenle makilik alanda yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme helikopteri ile 4 arazöz sevk edildi. 2 ayrı noktada çıkan yangınlara ekiplerin müdahalesi sürüyor.İzmir ve Muğla'da makilik alanda yangın çıktı! Ekiplerin müdahalesi sürüyor

 

 

BODRUM'DA DA YANGIN ÇIKTI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Bayraktepe olarak adlandırılan bölgede yangın çıktı. Araç ile ulaşımın olmadığı bölgedeki yangında Bayraktepe ve çevresi yandı.Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesi yakınlarında bulunan Bayraktepe'de saat 15.45 sıralarında çıkan yangın, aşırı sıcak ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek bölgeyi sardı. Otluk ve makilik alandaki yangına araç ile ulaşım olmadığı için karadan müdahale edilemedi. Bayraktepe ve çevresi yanarken, yayılma riski bulunmayan yangına karşı alana araçla ulaşılan bölgelere kadar gelinerek tedbir alındı.

 

Kaynak: Editör: Görsel Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı