Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 11:30
 
İşten çıkarılanlar İBB önünde İmamoğluʹna seslendi
GÜNDEM Haberi
İşten çıkarılanlar İBB önünde İmamoğluʹna seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beltur A.Şʹde çalışan 170ʹden fazla kişiye dün iş akitlerinin sona erdirildiği bildiren telefon mesajı yollandı. Çalıştıkları sırada işten çıkarıldığını öğrenen işçiler, yetkililere ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Bunun üzerine işçiler, Saraçhaneʹdeki İBB binası önüne gelerek basın açıklaması yaptı.

 

Grup adına yapılan açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğluʹnun seçim çalışmaları sırasında vaatleri arasında yer alan ʹİşini layığıyla yapan herkes çalışmaya devam edecekʹ sözleri hatırlatılarak ʹŞimdi size soruyorum. Ne değişti Allah aşkına? Yapmış olduğunuz şeyler ağzınızla söylediğiniz şeylerle örtüşmüyor.

 

Lütfen bu yanlıştan dönün. Herkes aile geçindiriyor. Çocukları var; kira ödüyorlar. Tam da okulların açıldığı dönemde lütfen kimseyi ekmeğinden etmeyin. Bu çok büyük bir vebaldir. Unutmayın bu dünyanın bir de ahireti var. Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorumʹ denildi.

 

ʹKEMAL KILIÇDAROĞLUʹNUN VERDİĞİ SÖZÜ TUTMASI VE GEREĞİNİN YAPMASINI İSTİYORUZʹ

 

İşten çıkarılan işçilerden İbrahim Köksal bir hastanenin kafeteryasında görev yaptığı sırada gelen mesajla işten çıkarıldığını öğrendiğini söyledi. 6 aydır çalıştığını belirten Köksal, ʹDün bize mesaj geldi. ʹİşten çıkarıldınızʹ diye.

 

Şu anda işimizi geri istiyoruz. Mağdur olduk. Benim yaşım genç olabilir. Başka yerde de iş bulurum ama abilerimiz var ev geçindiren. Bunları da göz önüne almaları lazım. Kemal Kılıçdaroğluʹnun verdiği sözü tutması ve gereğinin yapmasını istiyoruz. Provokatörlük yapmıyoruz. İşimizi geri istiyoruzʹ diye konuştu. 

 

ʹHEPİMİZ MAĞDURUZʹ

 

ʹBiz işimizi geri istiyoruzʹ diyen Nurettin Eler ise, ʹ6 aydır çalışıyorum. Gelen mesajla işimize son verildi. Hakkımızı istiyoruz. Çalmadık, çırpmadık. Namusumuzla çalışıyoruz. Siyasi görüşümüz de yok. İmamoğluʹndan işimizi geri istiyorum. 10 aylık çocuğum var; kira ödüyorum. Hepimiz mağduruzʹ şeklinde konuştu.

 

ʹMOLA YAPMADIĞIMIZ DA OLUYORDUʹ

 

İşten çıkarıldığını mesajla öğrenen işçilerden Burakcan Avinç de ʹSayın İmamoğlu seçim sürecinde hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını işe gelmeden para alanların çıkarılacağını söylemişti.

 

Biz de buna güvendik. Kamera kayıtları var. Mola yapmadığımız da oluyordu. Çalışmamak gibi durum varsa kimse itiraz etmez zaten çıkarsınlarʹ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör: Görsel Haber
Etiketler: İşten, çıkarılanlar, İBB, önünde, İmamoğluʹna, seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı