Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:16 Bu haber 370 kez okundu
 
Google Haritalar uygulaması güncellendi! İşe yeni özellikler
Hayatımızın vazgeçilmezi arasında yer alan Google Haritalar uygulaması güncellendi. Yeni güncelleme ile harita algoritmasında değişiklik yapan Google, bakalım ne gibi yenilikler ve değişiklikler yaptı?
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Google Haritalar uygulaması güncellendi! İşe yeni özellikler

Dünyada kullanımı yaygın olan Google Haritalar, yeni bir güncelleme aldığını duyurdu. Harita üzerindenki alanların, yeni ve daha net uydu görüntüleri eskisi ile değiştirildi. Bu sayede kullanıcılar Google Haritalar'ı kullanırken etrafındaki yerleşimleri daha net bir şekilde çözümleyebilecek. Yeni haritalama algoritma tekniğiyle kullanılan fotoğraflar, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak. 

 

 

Doğal alanlar daha görünür hale getirildi
Güncellemeler arasında ilgi çeken bir başka değişiklik ise doğal sit alanları, eski sürümde detayı olmayan ya da çok az detay verilmiş göller, sahiller, çöller, ovalar, okyanus vb. doğal alanlar yeni güncelleme ile gözle görünür hale getirildi. Google Maps yöneticisi, Google Maps tasarımı için yaptığı açıklamada dünya nüfusunun yüzde 98’inin yüksek kalite görüntüsü sağlayan uyduların kapsamında olduğunu belirtti. 

 

 

Cadde ve sokak yürüyüş yolları daha belirgin olacak
Google Haritalar'ın yaptığı bir diğer değişiklik ise cadde ve yolların belirginliği, bu konu üzerinde de değişiklikte bulunan Google, artık cadde, sokak, bisiklet yolu gibi alanların daha net ve seçilebilir detaylı gösterimini sunacak. Şuan için bu özelliğin hangi şehirlerde olacağı merak uyandırsa da henüz herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. 

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı