Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:54 Bu haber 317 kez okundu
 
Denizde kaybolan üniversite öğrencisi Gözde’den acı haber
KKTCʹde bugün 11.30 sıralarında Alagadi olarak bilinen bölgede denize giren 27 yaşındaki Mehmet Ceyhan ile 22 yaşındaki Gözde Nur Binbir dalgalara kapıldı.
FAYDALI BİLGİLER Haberi
Denizde kaybolan üniversite öğrencisi Gözde’den acı haber

Kıyıdan uzaklaşan Binbir ve Ceylan için olay yerine kurtarma ekipleri geldi. Binbir ve Ceylan dalgalı denizde gözlerden kayboldu. KKTC Sahil Güvenlik ekipleri de bölgede araştırmalara başladı. Çalışmalar sonrasında Binbirʹin cesedine ulaşılırken, Mehmet Ceyhanʹı arama çalışmaları ise devam ediyor.

 

ʹDENİZE GİRMEYİNʹ UYARISI

Öte yandan KKTC Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü, ʹBugün ve yarın denizlerimizde rüzgârın kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, serinlemek, eğlence veya spor maksatlı denize girilmemesi tavsiye edilirʹ açıklaması yaptı.

 

ARKADAŞINI KURTARMAK İÇİN GERİ DÖNDÜ

Edinilen bilgilere göre 4 arkadaş sabah Alagadi bölgesindeki plaja gitti. 11.30 sıralarında denize açılan 4 kişi kıyıdan uzaklaşarak dalgalara kapıldı. Dalgalarla boğuşarak sahile yaklaşan 3 kişiden Mehmet Ceyhan, Gözde Nur Binbirʹin açığa sürüklendiğini görünce arkadaşını kurtarmak için geri döndü. 2 arkadaş dalgalar arasında kayboldu.

Kaynak: Editör: Görsel Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı