Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 11:38 Bu haber 250 kez okundu
 
Benzine indirim geliyor
Benzin fiyatlarına iki gün önce gelen zammın ardından şimdi de indirim geliyor. Uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatında meydana gelen aşağı yönlü hareket iç piyasadaki akaryakıt ürünlerine de yansıyacak. Bu gece yarısı pompa fiyatlarına yansımak üzere benzine 15 kuruş indirim geliyor. İndirim sonrası benzinin litre fiyatı şöyle olacak..
EKONOMİ Haberi
Benzine indirim geliyor

Amerika'daki kasırga nedeniyle benzinin ton fiyatında yaşanan artışları sonrası geçtiğimiz günlerde gelen 21 kuruşluk zammın ardından bu sefer de indirim gündeme geldi.

 

Fiyatların yeniden düşüşe geçmesiyle benzinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 433 dolardan 414 dolara kadar geriledi.

 

Benzin ton fiyatında yaşanan gerilemeyi yenisafak.com için değerlendiren piyasa uzmanları fiyatların revize olmasıyla birlikte benzine 15 kuruş indirim geleceğini belirtti.

 

İndirimli fiyatlar bu gece yarısı pompaya yansıyacak

 

İNDİRİM SONRASI BENZİNİN LİTRE FİYATI
Benzin fiyatlarına gelecek 15 kuruşluk indirim sonrası 3 ilde yarın itibariyle pompada ortaya çıkacak ortalama rakamlar şöyle olacak. İstanbul'da 6,80 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,65 liraya, Ankara'da 6,88 liradan 6,73 liraya, İzmir'de ise 6,89 liradan 6,74 liraya gerileyecek.

 

Kaynak: (Ajanslar) - Ajanslar Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı