Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 11:23 Bu haber 613 kez okundu
 
Android kullananlar bu oyunları acilen silin
Güvenlik firması Avast, rahatsız edici reklamlar barındıran bu 47 mobil oyun hakkında Android kullanıcılarını uyardı. Eğer bu oyunlardan birini bile yüklediyseniz, hemen kaldırmanızda yarar var.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Android kullananlar bu oyunları acilen silin

Dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan Android, uygulamaları Google'ın resmi Play Store mağazasından yüklediğiniz sürece genellikle güvenli bir platform. Ancak buna rağmen zararlı veya adware'ler, mağazaya sızabiliyor. Güvenlik firması Avast, kendisini oyun gibi gösteren ve zararlı adware içeren 47 Android uygulaması için kullanıcıları uyardı.
 
 
Avast'ın listesindeki zararlı uygulamalar, toplam 15 milyon kez indirilmiş durumda. Rahatsız edici reklamlar içeren uygulamalar, uygulama çalışır durumda olmasa bile ekrana reklam getirebiliyor. Uygulamalar üzerinde yapılan ayrıntılı analizler, arka planda veri gönderip aldıklarını, bulunan trojan'ların ise HiddenAds ailesine ait olduğunu gösterdi.
 
 
Uygulamaların 30'u Google tarafından kaldırılsa da, 17'sinin halen indirilebilir olduğu belirtiliyor. Avast'ın uzmanlarına göre uygulamalar, sıradan bir kullanıcının fark edemeyeceği bir biçimde kendini önemli bir uygulama veya oyun gibi gizlemeyi başarıyor.
 
 
Avast'ın paylaştığı adware içeren uygulamaların listesini aşağıda bulacaksınız.
 
 
Draw Color by Number
Skate Board - New
Find Hidden Differences
Shoot Master
Stacking Guys
Disc Go!
Spot Hidden Differences
Dancing Run - Color Ball Run
Find 5 Differences
Joy Woodworker
Throw Master
Throw into Space
Divide it - Cut & Slice Game
Tony Shoot - NEW
Assassin Legend
Flip King
Save Your Boy
Assassin Hunter 2020
Stealing Run
Fly Skater 2020
 
Kaynak: Chip
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı