Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 17:18 Bu haber 476 kez okundu
 
Anadolu Jet'ten Avrupa'nın 7 noktasına uçuş
Türkiye'den Avrupa'nın 7 farklı şehrine uçuşlar yarın başlıyor AnadoluJet yurt dışı uçuş planını açıkladı. Uçuşlar yarın itibariyle başlıyor. İlk gün 7 şehre, ardından daha fazla Avrupa şehrine karşılıklı seferler düzenlenecek.
GÜNDEM Haberi
Anadolu Jet'ten Avrupa'nın 7 noktasına uçuş

Kontrollü sosyal hayat kapsamında normalleşme adımları hızlı bir şekilde sürüyor. Yurt dışı uçuşları, planlanandan daha erken tarihte başlıyor. Anadolujet, yarın (11 Haziran) Avrupa’nın 7 farklı şehrine karşılıklı uçuşlara başlıyor.

 

11 Haziran itibariyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin, Stuttgart, Münih ve Londra’ya uçuşlara başlıyor. 15 Haziran’da bu şehirlere ek olarak Brüksel, Paris ve Viyana sefeleri de başlıyor.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan karşılıklı olarak 11 Haziran itibariyle Berlin, 12 Haziran itibariyle Frankfurt, 16 Haziran itibariyle Paris, 17 Haziran itibariyle Stokholm ve 28 Haziran itibariyle Kopenhag şehirlerine karşılıklı seferler yapılacak.

 

Diğer ülkelere uçuşlar için görüşmelerin sürdüğü, sefer gerçekleştirilen şehir sayısının artacağı belirtiliyor. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün açıklamasına göre THY’nin dış hat uçuşları 18 Haziran’da başlayacak.

 

Almanya’ya uçmayı planlayanlar dikkat!
Dış hat uçuşlarıyla ilgili kritik bir noktanın altını çizmemiz gerek. Almanya, koronavirüs önlemleri kapsamında aldığı karar ile AB ülkeleri, İngiltere ve Schengen ülkeleri dışından gelen yolcuları 31 Ağustos’a kadar ülkeye almama kararı aldı. Almanya’ya uçma planınız varsa yetkililerin açıklamalarını takip etmelisiniz.

Kaynak: DH

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı