Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 20:36
 
AK Partiʹden Davutoğluʹna yanıt: Madem ki bir yanlış var, niye o zaman çıkıp söylemedin?
GÜNDEM Haberi
AK Partiʹden Davutoğluʹna yanıt: Madem ki bir yanlış var, niye o zaman çıkıp söylemedin?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğluʹnun son dönemlerde yaptığı çıkışlar siyaset gündemini bir hayli meşgul ediyor. ʹ7 Haziran-1 Kasım arasında olanları açıklasam insan yüzüne çıkamazlarʹ açıklamasının yankıları devam ederken, Davutoğluʹnun bu sözlerine AK Partili isimlerden yanıt geldi.

AK PARTİLİ KURMAYLAR: GEÇMİŞİMİZİ İNKAR EDECEK HİÇBİR ŞEY YAPMADIK

Tarafsız Haber Ajansıʹndan Mehtap Gökdemirʹin haberine göre, siyasetteki yeni oluşumlara ilişkin AK Partili kurmaylar, ʹBiz Türkiyeʹnin partisiyiz. Cumhurbaşkanıʹnın siyaset anlayışında siyasi poz değil, siyasi tavır vardır. Yani gerçekte ne varsa onu göstermek lazım. Biz siyasi geçmişimizi inkar edecek hiçbir şey yapmadık. Git dediğimiz kimse yokʹ diyor.

ʹMADEM YANLIŞ VAR, NEDEN ʹBIRAKIYORUMʹ DEMEDİ?ʹ

Davutoğluʹnun açıklamalarına AK Partili bir yönetici, ʹYapmaya çalıştığı ne olabilir, 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasında yaşananlar mı, yoksa istikşafi görüşmeler mi? Madem ki bir yanlış var, çıkıp niye o zaman söylemedin? Bir balkon konuşması yapıp, ʹbırakıyorum, milletimin huzuruna Ahmet Davutoğlu olarak çıkıyorumʹ demedin, o da yok.ʹ değerlendirmesini yaptı.Parti kurmak değil dernek kurmanın bile çok zor olduğunu ifade eden AK Partili yönetici, ʹBu iş çok zordur. AK Partiʹyi millet kurmuşturʹ dedi. ʹYENİ PARTİ OLUŞUMLARI YÜZDE 2,5 İÇİN VARʹ

AK Partili kurmay siyaset arenasındaki yeni oluşumlara ilişkin de, ʹYaptıkları işin neye hizmet ettiğini biliyoruz. Saadet Partisi ittifak süreçlerinde üzerine düşeni yapamadığı için aslında bunlar o boşluğu doldurmak için varlar. Yüzde 10 değil sadece yüzde 2.5 için. Mesele bu. Bir araya geldikçe hata yapmaları artar. Bizim işimizi kolaylaştırırlar ne yaparlarsa yapsınlar. Davutoğlu CHP ile ittifak kurmak istedi. Ülkeyi yöneteceğiz dediler. Bir akıl ile hareket ettiler. Bu akıl, Cumhurbaşkanımızı sistem dışına itmek istiyor. Onun yöntemi bazen parti içi Davutoğluʹnun yaptığı gibi bazen parti kurarak, bazen o partilere kendi arasında ittifak yaparakʹ yorumunu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partiʹden, Davutoğluʹna, yanıt:, Madem, ki, bir, yanlış, var,, niye, o, zaman, çıkıp, söylemedin?,
Yorumlar
Haber Yazılımı