Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 12:17 Bu haber 594 kez okundu
 
Adobe Premiere ve Photoshop 2021 Çıktı
Fotoğraf ve video düzenleme yazılımları Premiere Elements 2021 ve Photoshop Elements 2021 hazır.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Adobe Premiere ve Photoshop 2021 Çıktı

Adobe tarafından Premiere Elements ve Photoshop Elements yazılımlarının yeni sürümleri duyuruldu. Şirketin genel kullanıcıya hitap eden daha uygun fiyatlı video ve fotoğraf düzenleme yazılımları Premiere Elements 2021 ve Photoshop Elements 2021 ile fotoğraf ve videolara kolayca yeni bir boyut katmak mümkün.

 

Photoshop Elements 2021, Apple Canlı Fotoğraflar özelliğine benzer şekilde hareketsiz görüntülere biraz hareket katan bir Hareketli Fotoğraflar özelliği sunuyor. Adobe Sensei tarafından desteklenen özellik ile 2B ve 3B kamera hareketine sahip animasyonlu GIF’ler oluşturulabiliyor. Yüz Eğimini Ayarla özelliği ise çekimdeki herkesin doğru yöne baktığından emin olmak için bir kişinin yüzünün konumunu otomatik olarak ayarlayabiliyor. Bu özellik, bir gülümseme ekleyebilen veya kırmızı gözü azaltabilenler gibi diğer mevcut portre düzenleme özelliklerine dahil edilmiş durumda.

 

Kullanıcıları farklı fotoğraf efektleri ve görünümleri elde etmesi için adım adım yardımcı olan gereken yeni Kılavuzlu Düzenleme özelliği de dikkat çekiyor. Çift Tonlar kullanıcıların benzersiz bir efekt için bir görüntüye iki renk uygulamasına izin veriyor. Mükemmel Manzaralar ise gökyüzünü değiştirme, bulanıklığı giderme ve istenmeyen nesneleri silme adımları sağlıyor.

 

Premiere Elements 2021 içinse bir videonun yalnızca bir bölümüne özel bir efekt uygulayabilen yeni bir Nesne Seçme özelliği dahil ediliyor ve bu özel efekt video oynatma boyunca izlemeyi sürdürüyor. GPU Hızlandırılmış Performans öğelerdeki görsel efektlerin daha hızlı düzenleme için işleme gerek kalmadan önizlenmesini sağlarken videoları kırpmak süresi de azalıyor. Videolara eklenebilecek 21 müzik parçası da yazılıma dahil edilmiş. Albümleri, anahtar sözcükleri, etiketleri ve daha fazlasını yedeklemek içinse yeni araçlar sağlanıyor. Yeni Kılavuzlu Düzenlemeler de bir fotoğrafın içinde video oynatmak için Çift Pozlama ve tam videolara farklı şekiller ve animasyon stilleri uygulamak için Animasyonlu Mat Kaplamalar içeriyor.

 

Bu Adobe yazılımlarının her birinin fiyatı ise 99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı