Haber Detayı
21 Ağustos 2020 - Cuma 15:45 Bu haber 350 kez okundu
 
Açıklanan 320 milyar metreküp doğal gaz kaç dolar ediyor?
Bulunan 320 milyar metreküplük doğal gaz kaç milyar dolar ediyor? Abdullah Ağar açıkladı Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük müjdeyi açıklamasının ardından dikkat çeken ifadeler kullandı.
GÜNDEM Haberi
Açıklanan 320 milyar metreküp doğal gaz kaç dolar ediyor?

Haber Merkezi

Abdullah Ağar açıkladı sosyal medya hesabından bulunan 320 milyar metreküp doğal gaz kaç dolar ediyor? İşte cevabı:

 

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen büyük müjdeyi açıkladı. Türkiye'nin tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de yaptığını duyurdan Başkan Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nin 20 Temmuz tarihinde başladığı sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulduğunu söyledi. Erdoğan, 2023 yılına kadar Karadeniz gazını milletimize sunmayı hedeflediklerini bildirdi.

 

 

Başkan Erdoğan'ın duyurduğu, sevinçle karşılanan müjdenin ardından Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

 

 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Karadeniz’de bulunan bu 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin piyasa fiyatları ile karşılığının 50-60 milyar dolar seviyesinde olduğunu ifade eden Ağar, bunun bir ilk olduğunu bildirdi.

 

 

"Daha nice rezevrlere! Daha nice keşiflere!" ifadelerini kullanan Ağar, keşfin vatana, millete, devlete hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

Abdullah Ağar'ın konuyla ilgili tweeti şu şekilde:

Kaynak: Editör: Ahmet PEKCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı