İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
acknowledgment nedir?
acknowledgment nedir?
accuracy nedir?
accuracy nedir?
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 11:29 Bu haber 98 kez okundu
 
ABD'deki protestolara kan bulaştı! Ölümler gerçekleşti
ABD'de siyahi George Floyd'un polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesinin ardından ülke iç savaşın eşiğine geldi. Trump, orduyu göreve çağırdığını açıklarken, Chicago'da 2 kişi daha yaşamını yitirdi.
DÜNYA Haberi
ABD'deki protestolara kan bulaştı! Ölümler gerçekleşti

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerde Chicago'da 2 kişi yaşamını yitirdi.

 

Chicago şehir yönetimi sözcüsü Ray Hanania, Cicero banliyösünde devam eden gösteriler ve şiddet olaylarında 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

Hanania, bu kişilerin nasıl öldüklerine ilişkin bilgi vermezken, Chicago'da 60 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.

 

AP'ye göre gösterilerde 5 bin 600 kişi gözaltına alındı

Bu arada Associated Press (AP) ajansı, Floyd'un ölümü üzerine ABD'nin çeşitli kentlerinde patlak veren gösterilerde en az 5 bin 600 kişinin gözaltına alındığı duyurdu.

 

Ajansın, gözaltına alınanların sayısını, polis departmanları, emniyet teşkilatı ve basında çıkan haberlere dayandırarak hesap ettiği belirtildi.

 

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerin yoğunluğu 7'nci gününde kısmen azalırken, bazı büyük kentlerdeki protestolarda polis ile göstericiler arasında şiddet olayları yaşanmıştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı