Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:08 Bu haber 219 kez okundu
 
2020 Haziran ayı yaş çay ödemeleri başladı
2020 Haziran ayı yaş çay ödemeleri merakla bekleniyordu. ÇAYKUR'dan bugün yapılan açıklamada ödemelerin başladığını duyurdu.
EKONOMİ Haberi
2020 Haziran ayı yaş çay ödemeleri başladı

ÇAYKUR Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Haziran ayında alınan 140 bin ton yaş çay karşılığında üreticilere 457 milyon lira ile mayıs ayı organik yaş çay farkı olan 15 milyon liranın ödeneceği belirtildi.

 

 

Paranın, üreticilerin banka hesaplarına bugün aktarılmaya başlandığı  ifade edilen açıklamada, ödemelerin 3 gün içinde tamamlanacağı, organik yaş çay  farkı ödemesinin ise bayram arifesinde yapılacağı  kaydedildi. 

 

Açıklamada, ikinci sürgün yaş çay alımlarının devam ettiği  anımsatılarak şu bilgilere yer verildi

"Bugüne kadar 150 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirildi. Birinci ve  ikinci sürgün döneminde toplamda ise 395 bin ton çay alımı yapıldı. Daha önce  bayram arifesi ve bayramın tamamında kesintisiz çay alımı ve üretimi yapacağımızı  beyan etmemize rağmen üreticilerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda  bayramın birinci günü üreticilerimizden çay alımı ve fabrikalarımızda işlenmesi  hususunu tekrar değerlendirmeye aldık, çay alımlarının yapılıp yapılmayacağı  noktasında nihai kararımızla ilgili en kısa sürede açıklama yapılacaktır."

Kaynak: Editör: Burak ÖZCAN
Yorumlar
Haber Yazılımı