Esd Yer Kaplamaları

Esd Yer Kaplamaları

Esd yer kaplamaları
Antistatik elektrik akımı oluşmasını önlemektedir. Antistatik Pvc Zemin Kaplama da hassas elektronik aletlerin bulunduğu ameliyathane zemin kaplama gibi mekanlara özellikle döşenerek.

Ve tek katmandan oluşur. Antistatik yer kaplaması en önemli avantajları arasında antibakteriyel antistatik özelliğe sahip olması yer almaktadır.

Böylelikle hiçbir bakteri yüzeylerinde barınamaz ya da üreyemez. Ve bu durum daha hijyenik olmasını sağlamaktadır. Antistatik yer döşemesi bu sebeple özellikle hastane gibi ortamlarda daha çok tercih edilmektedir.

Bu aletlerin statik yükten etkilenmesini engellemektedir. Antistatik zemin kaplama statik yükün doğrudan toprağa geçmesini sağlamaktadır. Antistatik yer kaplamaların içine karbon emdirilmektedir. Bu da bu kaplamalara antistatik özellik vererek statik elektriğin ortamdan uzaklaştırılmasına sağlamaktadır. Antistatik yer döşemeleri insanların vücudunda da bir miktar durgun elektrik bulunmaktadır.

Bu durgun elektrik de bazı hassas cihazların kullanımını etkilemektedir.

Pvc antistatik zemin kaplamaları bu ürün homojen pvc kaplama sınıfında ve 2mm kalınlıktadır.

Bir diğer özelliği ise temizliğinin de oldukça kolay olmasıdır. Antistatik Pvc zemin kaplamaların en dikkat çeken avantajlarından bir tanesi de antistatik özellik göstermesidir. Esd Pvc zemin kaplamaların pek çok modeli bulunmaktadır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ