Dil Bilmek Kendini Bilmek İnsanı Bilmek

Dil Bilmek Kendini Bilmek İnsanı Bilmek

Yabancı dil bilmek akademik yaşamda öğrencilere büyük ayrıcalıklı yollar sağladığı gibi mezuniyetleri sonrası iş ve kariyer planları doğrultusunda da pek çok kapıyı açmaktadır.

 İlköğretim seviyelerinden itibaren öncelikle ingilizce olmak üzere genç bireylere yabancı dil yeteneği kazandırmak üzere kurslara gönderilmektedirler. Böyle bir ortamda çocuklarımızın en iyi kurumlarda eğitim alması için doğru eğitim kurumunu bulmak da velilere düşmektedir.

  Neden Yabancı Dil Kaç Yabancı Dil

 Artık biliniyor ki yabancı dil akademik, öğrenim hayatında, iş hayatında, mesleki tercihlerde, kariyer planlarında büyük ayrıcalıklar sağladığı gibi sosyal yaşamda da birçok imkan sağlamaktadır. Küresel dünyada tanınan her yeni ülke dili ile insanları ve kültürleri de tanınarak entelektüel ve kültürel gelişim açısından daha geniş ve açık fikirli bireylerin yetişmesi sağlanabilmektedir. Öğrenilen bir ya da daha fazla yabancı dil bir diğer öğrenilen dil gibi insanda daha geniş görüş alanları açacaktır. Bu doğrultuda eğitim veren Türk Amerikan Derneği bünyesindeki Şişli ingilizce kursları ingilizce’nin yanı sıra Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça gibi geçerliliği olan dünya dillerini de öğretiyor.

  Dil Bilmek Kendini Bilmek İnsanı Bilmek

 Atasözümüzden bildiğimiz gibi bir dil bir insan, iki dil iki insan. Öğreneceğimiz her yabancı dil ile farklı kültürlerden insanlarla temasımız artacağından yeni yüzler yeni kültürler yeni insanlar tanımamıza imkan sağlayacaktır. Uzman ve tecrübeli öğretmen kadrosuyla en ileri eğitimi amaçlayan Şişli ingilizce kursu olarak diğerleri arasından tercih sebebi olarak sıyrılmakta. Yabancı dillerin yanı sıra Türkçe eğitimi de vermekte olan kurumumuz, hem ülkemizin dilini öğrenmek hem de bizi tanımak isteyen yabancı ülke insanlara da bizi tanımaları için fırsat veriyor ve eğitimlerini sürdürüyor. Yine tüm bunların yanı sıra verdiği Türkçe eğitimi sayesinde kendi dilinin gramer yapısını da öğrenmek fırsatını veren Şişli ingilizce kursu bu sayede diğer dillere hakimiyet sağlamayı da güçlendirmeyi hedefliyor.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ